علیرضا تهجدی
فیزیکی. سرگرمی . جالب . کاربردی. جذاب و ...
بله این درست است . البته اگر فکر می کنید برای خلاص شدن از شر اضافه وزن کافی است یک بلیط هواپیما به مقصد یک شهر استوایی بگیرید ، دست نگه دارید و اول بقیه مطلب را بخوانید :

  

شهرهایی که روی خط استوا قرار دارند ، حدودkm   3 نسبت به شهرهای اروپا و آسیای میانه دورتر از مرکز زمین هستند و این باعث می شود در آنها شتاب جاذبه ضعیف تر باشد . همچنین گردش زمین هم روی این امر تأثیر می گذارد و باعث می شود یک نیروی رو به خارج ناچیز به اجسام واقع در این مکان وارد شود . درست مثل لباس خشک کن های گردشی که به آب درون لباسها یک نیروی گریز از مرکز وارد می کنند . نیروی وارد شده بر اجسام به دلیل حرکت گردش زمین یک نیروی شعاعی است و چون جهت آن خلاف جهت نیروی گرانش است ، باعث کم شدن تأثیر گرانش می شود .

وقتی دو تأثیر گفته شده با هم جمع شوند ، در مجموع چیزی حدود 3 درصد از وزن هر شخص در استوا کم می شود . یعنی یک فرد 70 کیلویی ، در استوا تنها 200 گرم از وزنش کم می شود . پس شما می توانید در خانه خود بنشینید و به جای سفر به استوا ، برای کم کردن وزن خود ، یک رژیم ساده غذایی بگیرید و همان قدر وزنتان را کم کنید .دوشنبه 21 دی‌ماه سال 1388 :: 00:46 :: نویسنده : سید علیرضا تهجدی

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید